axxon next

Axxon Next: AxxonSoft'dan Yeni, İnovatif Açık Platform Görüntü Yönetimi Yazılımı

Yeni jenerasyon açık platform görüntü yönetim yazılım (VMS) Axxon Next ile tanışın. AxxonSoft'un heyecanlandırıcı keşifleri sayesinde Axxon Next platformu yeni performans, güvenirlik, etkinlik, işlevsellik ve erişilebilirlik düzeyine sahiptir.Axxon Next tabanlı görüntü gözetim sistemi sonsuz düzeyde derecelendirilebilir: görüntü serverler, iş istasyonları veya görüntü kameraların sayısında hiçbir sınırlama yoktur. Axxon Next ayrıca diğer cihazlar ve sistemlerle iyi çalışmaktadır.1500 modelin üzerinde IP kamera için destek ile mobil araçlar için uzaktan erişim ve web arayüzü dahildir.Tüm boyutlarda geniş çaplı dağılmış tesislerden en küçük bölgelere güvenlik ihtiyaçları Axxon Next görüntü yönetim yazılımı ile etkin şekilde karşılanabilir. Her bir lisans sadece bir kameralı sistemlerde bile tamam olarak, kısıtlanmamış VMS işlevselliğine sahiptir. Sınırlı bütçeye sahip kullanıcılar 4 kamera kanalına dek destek sağlayan, ücretsiz program versiyonundan faydalanacaklardır.

Axxon Next Görüntü Yönetim Yazılımının Özellkleri MomentQuest2

MomentQuest, her bir görüntü ile saklanan meta video görüntüleri sayesinde hızlı veri elde etmeye izin verir. Bunlar video akışı olarak hesaplanan ve görüntülerle saklanan ekrandaki obje verilerinin hepsidir. Birkaç saniye içinde, MomentQuest2 sistemin kullanıcının sorgusuyla eşleşen tüm kayıtları bulacaktır.

Sec-On TIGER alışveriş merkezleri plaka tanıma sistemi ile otopark giriş-çıkış kontrolünü sağlayan bariyerlere de müdahale edilmektedir. Otoparka, otomatik olarak giriş-çıkış hakkı verilmek istenilen araçların plakaları ile birlikte istenilen bilgilerin girişi yapılarak bariyerin otomatik açılıp kapanması sağlanmaktadır.

Zaman Sıkıştırıcı

Zaman Kompresör kullanıcıya video görüntüleri için bir zaman aralığı ayarlayıp ve sahnedeki tüm hareketli nesneleri kısa bir video klibe almak için izin verir. Farklı zamanlarda yakalanan nesneler ve olaylar eş zamanlı olarak bir "video özetinde" görüntülenir.

İnteraktif 3B Haritası

İnteraktif 3D haritada bir site haritası üzerinde kamera konumları üst üste bindirir ve aynı pencerede kamera görüntülerini gösterir. Bu kullanışlı görüntüleme modu operatörlere pencereler arasında geçiş yapmak için zaman harcamadan durumları izleme olanağı sağlar. Operatörler anında seçilen kameranın harita üzerinde nerede olduğunu bulabilir ve karşılık gelen ilgili konumunu belirleyebilir.

Kullanıcı Arayüzü

Axxon Next birçok güvenlik ile ilgili görevi çözerek, kendi işlerini gerçekleştirmede operatörlere kolaylık ve hız sağlayan esnek bir GUI sahibidir.

Yük Devretme

Ana serverin bozulması durumunda hazır durumda bulunacak bir server sistem kurulumu sırasında seçilebilir. Destek server otomatik olarak harekete geçmekte, o an mevcut olmayan veya yanlış çalışan donanımca önceden oluşturulan tüm fonksiyonları gerçekleştirmektedir. Özel bir diğer işletim sistemlerinin çalıştırılması işlevine sahip olan işletim sistemi alandaki tüm serverların durumunu takip etmektedir.

axxon next

Çoklu Alan Takibi

Çoklu alan takibi operatörler veya yöneticilerin tek bir müşteri iş istasyonundan aynı sistemin parçası olmayan farklı alanlardaki birçok gözetim serverına bağlanması için imkan sağlar. Tüm ayarlar ve bu serverlar ile ilgili kameralar iş istasyonu kullanıcıları için tek bir uygun yaklaşımla birleştirilebilir. Böylece operatör müşteri bu sistem birleştiremez veya birleştirmek istemese dahi çoklu bağımsız gözetim sistemlerine aynı anda ulaşabilir. Bu durum ayarlamaların benzer olduğu, fakat sistemlerin bağımsız çalışmasının istendiği zaman, çok sayıda tesise sahip coğrafi olarak dağılmış bölgelerde özellikle faydalıdır. Bu kapasite sayesinde, operatörler tüm sistem fonksiyonlarının kullanabilir, gerekli olduğunda, her bir servera bağlanmaya gerek kalmadan kendi iş istasyonlarından uzaktan kumanda gözetim sistemlerini ayarlayabilirler.

Metadata

Metadata server açısından görüntünün sıkıştırılma ihtiyacını ortadan kaldırarak, alandaki kameralar tarafından kendi başlarına oluşturulmaktadır. Görüntü server üzerindeki CPU yükü önemli oranda düşmekte, servera daha fazla görüntüyü kontrol etme imkanı sağlamaktadır.

Makrolar

Makrolar olaylara veya olay kombinasyonlarına tepki vermek için eylem serilerinin (EĞER... ÖYLEYSE koşulları dahil) belirlenmesine imkan sağlamaktadır. Makrolar ile, kullanıcılar rutin işlerini otomatik hale getirebilmekte, bölge ihtiyaçlarına dayalı olarak güvenlik sistemlerini ayarlayabilmektedirler. Makrolar sınırsız sayıda eylemi kapsayabilir. Görsel editör kullanarak makroları hızla yarat ve kurgula. Dağıtılmış bir güvenlik sisteminde herhangi bir olay “tetikleyici” olarak kullanılabilir. İki tip tetikleyici mevcuttur: “Olay oluşan” ve “Olay oluşmayan” (Doğru/Yanlış). Makrolar üç yöntemle çalıştırılabilir: otomatik (belli bir olayın her oluşmasında çalışan), elle (operatör emri ile) veya düzenleme ile. Axxon Next kullanıcı arayüzünün makro çalışmasını kontrol için ayarlanabilir düğme listesini gösterdiği, makro çalışımı için yeni bir panele sahiptir.

Görüntü Ekranı

Bu teknoloji ile operatörler sistemde yaratılmış bir tasarım seçebilirler ve onu herhangi bir gözetim serverına o an bağlı herhangi bir müşteri bilgisayarı ekranına gönderebilirler. Görüntü ekranı 2.0 çok düzeyli görüntü takibi gerektiren geniş izleme merkezlerine sahip coğrafik olarak karmaşık bölgelerin yönetiminde inanılmaz faydalıdır. Bir tasarımı operatöre göndermek kişinin ilgisini tasarımdaki kameralardan birince kaydedilmiş bir olaya yönlendirmeye imkan sağlar. Benzer şekilde, bir görüntü ekranına ilgili tasarımı göndererek tüm operatörlere olay gösterilebilir.

Çevrimdışı Analiz

Axxon Next herhangi bir görüntü kaydını içeri almaya ve Forensic Search içinde araştırmaya imkan sağlamaktadır.

axxon next

LDAP (Basit Dizin Erişim Protokolü) onayı

Bu özellik büyük şirketlerde sistem yöneticileri için kullanıcı yönetimi görevlerinin veri tekelleştirmesine imkan sağlamaktadır. Operatörler standart Axxon Next kullanıcıları ve hakları sistemini kullanarak veya kendi alan izinlerini girerek bir gözetim sistemine bağlanabilmektedirler. Sistem yöneticisi bir LDAP rehberini Axxon Next'e bağlamakta ve hangi kullanıcının ekleneceğnii seçmektedir. Axxon Next kullanarak, sistem yöneticisi ortak rehber grupları ile VMS erişim haklarını ilişkilendirebilir.

Mikromodül tabanlı mimarı

Axxon Next mikromodül mimarisi farklı bir işletim sistemi işlemleri gibi farklı video yönetim sistem fonksiyonlarını uygulamaya izin verir.

Kamerada sakalama desteği

Axxon Next kameralara bağlanan disk depoları ile artık uyumludur. Operatörler bu videoyu kendi iş istasyonlarında görebilir. Kameraya (edge) kayıt ilgili kamera sistem konfigrasyonuna eklendiğinde Axxon Next tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Kamera deposunda yer alan videoya ulaşmak için, Arşiv modundaki kamera menüsünde depolama cihazını seçin.Mevcut versiyonda, kullanıcı görüntüyü sadece izleyebilmektedir, fakat kısa süre sonra geliştiriciler kameradan Axxon Next arşivlerine görüntü aktarımı için destek ekleyeceklerdir.

Güçlü görüntü analitikleri

Axxon Next video algılama araçları görsel modda yapılandırılır. Ekran içindeki Alan, hat ve diğer parametreleri belirterek ve Uygula’ya tıkladıktan sonra, Kullanıcı kameradan gelen video akışı ile tespit birimlerinin nasıl çalıştığını bir kez görecek-seçilen özel ekranda tetiklenen tüm sahneler gerçek zamanlı gösterilecektir.

Axxon Next yazılımını indirmek için "tıklayınız"